שירות מילואים על חשבון ימי משמורת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 22:38, 12 בספטמבר 2016

  שלום הגרוש שלי ואני מנהלים משמורת משותפת לילד בן 3 וחצי. בשנה האחרונה הגרוש נוהג לקבוע לו ימי מילואים (יום מילואים יחיד בכל פעם ולא מס' ימים רצופים) בדיוק בימי המשמורת שלו על מנת לא להפסיד שעות עבודה בימים האחרים. הא נוהג להודיע לי על כך יום יומיים לפני, כך שאם יש לי תכניות חשובות קבועות מראש עליי לבטלן כי אין באפשרותו להיות עם הילד. לטענתו, לאחר בירור משפטי- מכיוון והינו במילואים החוק מחייב אותי להחליפו בכל מצב. האם הדבר הנכון? האם קיים חוק או התנהלות מקובלת בנושא? אם לא, מה עלי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  22:08, 17 בספטמבר 2016

  ענת שלום,

  ככל שמדובר בימי מילואים דחופים אליהם הגרוש "מוקפץ" או בצו שקיבל - הרי הצדק עימו.
  יחד עם זאת מן התיאור שלך משתמע כי ביחידה בה הוא משרת קיימת גמישות רבה וכי באפשרותו של הגרוש לתאם ולתכנן את ימי המילואים זמן מספיק מראש.
  אם כך הדבר ואם מדובר בימי מילואים מרובים הרי שאין הצדקה לקבוע במכוון את כל ימי המילואים רק בימים בהם הילד אמור לשהות בחזקתו- ובייחוד משהמדובר במשמורת משותפת
  בה האב נושא באחריות שווה לאם, כמו כן יש לכך משמעויות כספיות.
  יודגש כי באופן חד משמעי הגרוש מחוייב להודיע לך על ימי המילואים הצפויים מיד עם היוודע לו הדבר- ולא להודיע לך ברגע האחרון ולפגוע בסדר יומך ובתוכניותייך.
  אם אינכם מצליחים להגיע להבנות, מומלץ לפנות למגשר בעניין זה או להגיש בקשה ליישוב סכסוך.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.