האם בית המשפט מחמיר עם יוזם העבירה הפלילית? - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ארנולד

  נשלח ע"יארנולד 07:05, 30 באוגוסט 2012

  שאלה:מי שיזם והיה בעיקרון הרוח החיה מאחורי העבירה הפלילית הוא זה שיזם תכנן הציע הכל הגה הרעיון הכל ולא אולי בעבירה הפלילית עצמה עשה אותה פיזית כמו שאמרתי הוא רק הרוח החיה...א. בית המשפט מחמיר עם יוזם העבירה הפלילית?ב. עד כמה היוזם של העבירה הפלילית מוחמר בעונש ואם מתייחסים לזה בכלל ונותנים לזה משקל ראוי בכל חקירה משתרתית ?ג. ואם היוזם גם עשה פעולות אקטיביות לביצוע העבירה אבל לא ממש את העבירה הפלילית הוא נקרא מבצע בצוותא כמו המבצע העיקרי?תודה...ארנולד

  השב
 • 17:59, 2 בספטמבר 2012

  ארנולד שלום,
  קשה לתת תשובה ברורה לשאלה הזו.
  תלוי בסוג העבירה: בעבירת סמים, למשל, עשויים להחמיר יותר עם יוזם העבירה מאשר עם המבצע בפועל, בעוד שבעבירת ההתפרצות והגניבה-יחמירו יותר עם המבצע בפועל.
  כמו כן, רלבנטיים ביותר עבר פלילי (ועד כמה קרוב והאם באותו ״תחום״) והאם יש מע״ת בר או חב הפעלה-שאז יש עילה לבקש מעצר עד לתום ההליכים (דבר שעשוי להביא, במקרים החמורים, לאי שחרור ולענישה בצורה של מאסר בפועל).
  מבצע בצוותא הוא מי שעשה פעולות שהן חלק מהמעשה הפלילי ותרם לביצועו. ומסייע הוא מי שעשה מעשה שהקל על ביצוע העבירה או אבטח אותה (ההגדרות המדוייקות מצויות בסעיף ההגדרות של חוק העונשין).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?