התיישנות הרשעה - גניבה ממעביד - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • מייק

  נשלח ע"ימייק 21:01, 24 באוקטובר 2012

  היי יש לי שאל ה אני רוצה לדעת זמן ההתיישנות של עבירה של גניבה ממעביד שהיה בשנת 2002 או 2003 לא זוכר כל כך אבל זה השנים הורשעתי קיבלתי תנאי וקנס אלף שקל תנאי של שנה תודה

  השב
 • 21:13, 24 באוקטובר 2012

  מייק שלום,
  לגבי הרשעה-יש תקופת התיישנות ויש מחיקה.
  תקופת ההתיישנות היא 7 שנים ובסיומה ההרשעה עדיין קיימת בגיליון הרישום הפלילי אך הקלון מוסר. כלומר, המורשע יכול להיבחר לכנסת, לקבל רישיון לרכב ציבורי, לעשות מכרזים עם המדינה ועוד. למעט אם נקבע אחרת בחוקים ספציפיים.

  תקופת ההתיישנות היא בת 10 שנים נוספות (כל עוד לא הוטל עונש העולה על 6 חודשי מאסר). בתום תקופה זו (סה״כ 17 שנים מיום גזר הדין) ההרשעה נמחקת. ההרשעה תמיד תהיה קיימת בגיליון הרישום הפלילי-אך לא תחת הכותרת ״תיקים שהסתיימו בבית משפט״ וכבר לא תיחשב כהרשעה אלא תחת הכותרת ״הרשעות שהתיישנו״.
  מבחינה חוקית, אסור לאיש לקחת בחשבון שיקוליו הרשעה שהתיישנה ונמחקה.

  קיימת אפשרות לפנות לנשיא (רצוי באמצעות עו״ד פלילי המתמחה בכך) לקיצור תקופת המחיקה (אני פונה בד״כ בחלוף תקופת ההתיישנות בת 7 השנים) ובמידה שלא נעברו עבירות נוספות מאז ולא נפתחו תיקים נוספים (ולא מדובר בתיק שרוצתה בגינו תקופת מאסר)-סיכויי הבקשה הנם טובים בד״כ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?