משמעותו של תיק משטרה סגור - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • צילה

  נשלח ע"יצילה 12:03, 18 בדצמבר 2012

  חבר שלי נחקר במשטרה בגלל תלונה נגדו שהיכה חבר שלו הוא היה עצור שבוע במעצר בית והתיק נגדו נסגר בסופו של דבר. האם זה אומר שעם סגירת התיק נמחק התיק הפלילי שנפתח?

  השב
 • 13:39, 18 בדצמבר 2012

  צילה שלום,
  תיק סגור עדיין מופיע בגיליון הרישום הפלילי של האדם (מב שמכונה בלשון עממית ״תעודת יושר״) אך רק מעט מאוד גופים (משטרה, צה״ל, שב״כ ומשרדי ממשלה) זכאים לקבל מידע זה.
  במידה שחברך יתבקש להציג, בעתיד, את גיליון הרישום הפלילי שלו ע״י מקום עבודה (דרישה שאינה חוקית)-מומלץ כי לא יציג את הדף הרלבנטי אלא רק את הדפים המפרטים כי אין לו הרשעות או תיקים פתוחים.
  במידה שמדובר בתיק יחיד שקיים נגדו ובעבירה של תקיפה רגילה או חבלנית-התיק יימחק אוטומאטית לאחר 5 שנים מיום פתיחתו. במידה שיש לחובתו יותר מתיק אחד סגור-המחיקה אינה אוטומאטית ויש לבקשה, לאחר 5 שנים, מקצינת מרשם פלילי במטה הארצי (רצוי בסיוע סנגור העוסק בכך)..
  במידה שמדובר בחשד לעבירה חמורה יותר (כגון; תקיפה בצוותא)-המחיקה אינה אוטומאטית ויש לבקשה בחלוף 7 שנים מיום פתיחת התיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?