יציאה ממעצר בית לעבודה - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • אליס

  נשלח ע"יאליס 10:40, 21 בינואר 2013

  בעלי יושב במעצר בית 7 חודשים ואנחנו לא רואים את הסוף. אנחנו במצב הכלכלי נוראי. האם יש דרך להשיג אישור מבית המשפט שהוא יוכל לעבוד למרות המעצר? איך נשיג אישור כזה? תודה

  השב
 • 14:40, 21 בינואר 2013

  אליס שלום,
  עפ"י פסיקת ביהמ"ש העליון, לאחר 3 חודשים מיום השחרור למעצר בית מלא, יש אפשרות להגיש בקשה ליציאה לעבודה (עקב חלוף הזמן, שהיא אחת העילות להגשת בקשה לביהמ"ש לעיון חוזר).
  מקום העבודה צריך להיות נייח (לא בנסיעה ולא במעבר בין אתרים שונים) ובימים ובשעות מוגדרים מראש, המעסיק או עובד מהעסק צריך לחתום על ערבות צד ג' ולהתחייב לפקח על בעלך ועליו להיות נטול עבר פלילי (או, לפחות, לא מהשנים האחרונות). כמו כן, צריך להיות ליווי של בעלך ע"י אחד הערבים (הקיימים כיום או אלה ממקום העבודה) מהבית לעבודה ובחזרה הביתה.
  במידה שיש לכם אפשרות לכך, יש להגיש את הבקשה לתגובת התביעה, תחילה (ייתכן שיסכימו). במידה שהתביעה תסכים-הבקשה תאושר ע"י ביהמ"ש בתוך יום-יומיים. במידה שהתביעה תתנגד-ביהמ"ש יקבע דיון בנושא בתוך 10-7 ימים. לדיון זה צריך להגיע בעלך (בליווי ערב) וכן מי שהוצע ממקום העבודה כמפקח עליו (וכן מי שאמור ללוות אותו לעבודה ובחזרה הביתה).
  אם יש לכם סנגור-הוא זה שיכין ויגיש את הבקשה.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?