עו"ד חדש ממליץ לדרוש מאסר על תנאי ולא עבודות שירות - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
  • עודד

נשלח ע"יעודד 17:19, 17 במרץ 2013

שלום רב ותודה רבה באמת על הפורם הנהדר עזרת לי הרבה תודה בשם כולם בתחילת הדרך היה לי עורך דין עם כול הכבוד לא מוצלח כך הבנתי היום עורך דין פרטי התפטר מינו לי עורך דין מהסנגוריה הציבורית שמדבר לעניין אחרי הדחיה הוא הסביר לי שעורך הדין שהיה לי לא רצה להתאמץ הוא דרש עבודת שירות וזה מה שלא טוב הוא אמר לי שהיום נדרוש מאסר על תנאי כך שלא ירשיעו אותי למה כי אני נהג ציבורי וזה העבר הראשון בחיים שלי וחבל לי על הפרנסה. השאלה שלי נתן לעשות דבר כזה כי אני כבר הודתי במשפט קודם והרשיעו אותי??

השב
  • 17:42, 17 במרץ 2013

עודד שלום,
    תודה על הפרגון.
    לשאלתך, קיימת אפשרות לבטל הרשעה אם ביהמ״ש מבקש מקצינת המבחן לבחון זאת ואם המלצתה חיובית. במקרה כזה, אם מדובר בתקיפה יחידה שלא גרמה לחבלה של ממש-ביהמ״ש ינטה לבטל את ההרשעה במעדה שהפגיעה בנאשם כתוצאה מהרשעה תהיה חמורה.
    במקרה של מס׳ אירועי אלימות או תקיפה שגרמה לחבלה של ממש-העניין משתנה בהתאם להשקפת העולם של השופט. רוב השופטים לא יבטלו הרשעה במקרה כזה ומיעוטם-כן.
    אבל זה גם תלוי מאוד באופי החבלה: האם רק אדמומיות/שריטה (כתוצאה מאחיזה) או שטף דם כתוצאה ממכת אגרוף שנחשב לחמור יותר.
    במקרה שלך, מכיוון שאין לך עבר פלילי ואתה נמצא בתנאים מגבילים-אני מניח שמדובר בשילוב של תקיפה רגילה/חבלנית עם איומים ואולי גם היזק לרכוש. הכל תלוי בשאלה בכמה אירועים מדובר (ככל שמדובר באירועים הרחוקים זה מזה-כך הדבר ייחשב כחמור יותר), מה אופי התקיפה (האם חבלנית ומה הנזק שנגרם) ובהשקפת העולם של השופט (מעדיף שיקולי שיקום ע״פ האינטרס הציבורי או להיפך). והכל, כמובן, בתנאי שתסקיר שירות המבחן הוא חיובי בנוגע לביטול ההרשעה.
    שיהיה בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?