מעצר בית תנאים מגבילים - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • אזרח

  נשלח ע"יאזרח 01:49, 6 במאי 2013

  קטין נמצא במעצר בית נעשה תסקיר לפי דרישת בית המשפט . התסקיר מדבר על חזרה ללימודים והקלות שונות . כיצד משפיע דוח חיובי של קצינת מבחן על החלטות בית משפט בעניינים של קטינים ? דבר נוסף . מעצר הבית פוגע באיכות חיי האנשים שהופקדו לפקח על הנער . זה לא גובל בפגיעה בחלק מחירויות הפרט ? למשל הגבלת תנועה ?! איפה המידתיות ? אם הקטין חוזר לבית הספר ומשתף פעולה עם קצינת מבחן , מעצר הבית לא מסתיים? באופן אישי נראה לי שמעצר הבית נועד לחסוך בעלויות למדינה .. והכל נופל על המשפחות של העצורים .

  השב
 • 12:06, 7 במאי 2013

  שלום,
  כשקצינת מבחן לנוער ממליצה להקל בתנאי השחרור, ובפרט בנוגע ליציאה ללימודים, ביהמ״ש מקבל את המלצתה כמעט תמיד.
  בנוגע ל״פגיעה״ בחירויות פרט והגבלת חופש התנועה של הערבים המפקחים הרי שאיש לא מגביל אותם. הם לקחו על עצמם את התפקיד הזה מרצונם החופשי ויכולים להשתחרר ממנו מתי שירצו (אך הקטין יוכנס למעצר בהעדר מפקחים מתאימים אחרים).
  אם הקטין ישתף פעולה, באופן מלא, עם קצינת המבחן ויירתם להליך הטיפולי, לאחר מס׳ חודשים יינתנו לו הקלות נוספות במעצר הבית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?