עשו עליי חיפוש בדירה ללא צו חיפוש - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 13:56, 3 בספטמבר 2013

  שלום, בלשים קפצו עלי ברחוב ליד ביתי וטענו שהם רוצים לחפש בביתי בחשד לסמים. אני סירבתי והם תפסו אותי חזק הובילו אותי לדירה בה אני גר, לקחו ממני בכוח את המפתחות של הדירה ונכנסו איתי לחיפוש כפוי. לא היה להם צו חיפוש והם טענו שכאשר יש להם חשד הם חודרים ללא צו. הם לא מצאו כלום והפכו את הבית. ואז ראו מפתחות לרכב בדירה ושאלו היכן הרכב אמרתי להם ברחוב אולם אני מסרב לחיפוש. הם לא התחשבו והלכו לרכב ומצאו בתא הכפפות סכין ובוף חשיש במשקל 4 גרם. אני רציתי להשתחרר אז הודתי ושוחררתי. אבקש ממך התייחסות האם פעולת השוטרים חוקית והאם אני יכול להתנגד להודאה שלי כי החיפוש היה לא חוקי. בברכת שנה טובה ערן

  השב
 • 14:35, 3 בספטמבר 2013

  ערן שלום,
  הכל יקום וייפול על השאלה האם היה כאן חשד סביר או לא.
  במידה שיוגש נגדך כתב אישום (תוכל לברר בעוד שבוע אם התיק נסגר. אם לא-אזי המשטרה המליצה לתביעות להגיש כתב אישום ויש סיכוי שיוגש) או אם תקבל הודעה בדבר זכותך לשימוע-ניתן יהיה לעיין בחומר הראיות ולטעון מול התביעות בעניין זה.
  מומלץ, כמובן, שהדבר ייעשה ע״י סנגור מקצועי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?