מה יקרה אם יגלו ששיקרתי בחקירה? - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
  • חושש

נשלח ע"יחושש 11:06, 27 באוקטובר 2013

מה יכול לקרות לי אם יגלו ששיקרתי בחקירה שעברתי? בחקירה שאלו אותי על החזקת סמים שלא הודיתי ושיקרתי אבל יש עדים שאם יחקרו אותם הם יעידו נגדי. מה יקרה לי אם יגלו ששיקרתי בחקירה?

השב
  • 11:00, 30 באוקטובר 2013

שלום רב,
    על עצם השקר לא יעשו לך דבר (למרות שתירורטית זו הכשלת שוטר).
    בנוגע לעבירה של החזקת סם-יבדקו אם יש להם מספיק ראיות ויש עניין לציבור בהעמדה לדין.
    במידה שמדובר בכמות קטנה שנתפסה ובפעם ראשונה שאתה נתפס-רוב הסיכויים שהתיק ייסגר מחוסר עניין לציבור.
    אם הסם לא נתפס ומדובר רק בעדויות של אחרים בדבר קיומו בעבר-התיק ייסגר מחוסר ראיות.
    הכל, בהנחה שלא טוענים שמכרת סמים או נתת סמים לאחרים ובהנחה שלא מדובר בחקירת מצ״ח (שאז יעמידו לדין על שימוש).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?