רישום פלילי עדיין קיים - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 09:41, 29 ביולי 2014

  שלום יש לי תיק סגור במשטרה נסגר מחוסר עניין לציבור והרישום הפלילי שלי היה אמור להימחק אבל הוא לא נמחק למה אין לי גיליון ריק

  השב
 • 10:19, 29 ביולי 2014

  אייל שלום,
  במידה שמדובר בתיק יחיד ובעבירה קלה (עבירות מסוג עוון כגון החזקת סם לצריכה עצמית, תקיפה, גניבה) - התיק נמחק לאחר 5 שנים מיום ביצוע העבירה.
  במידה שמדובר בעבירה חמורה יותר (מסוג פשע) או בעבירות מין מסוג עוון - המחיקה אינה אוטומטית ויש ליזום בקשה מול קצינת מרשם פלילי במטה הארצי של המשטרה (מומלץ לעשות זאת באמצעות עו"ד המצוי בתחום מכיוון שיש קריטריונים בחוק ובתקנות שיש להתייחס אליהם).
  במידה שמדובר במס' תיקים העוסקים בעבירות מסוג עוון-הרי שאין מחיקה אוטומטית וניתן לפנות בבקשת מחיקה מתאימה בחלוף 5 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.
  לגבי עבירות שביצעו קטינים: התקופות הן 5 שנים (במקום 7) ו-3 שנים (במקום 5).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?