איך מוצאים תעודת יושר? - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 10:40, 29 ביולי 2016

  אני עובד בחברת מחשבים והמעסיק ביקש ממני להביא לו תעודת יושר שאין לי רישום פלילי מאיפה אני מוציא ואיך אני יודע אם יש לי רישום פלילי היה לי שהייתי ממש קטן חקירה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד אלון שליכטר,מנהל הפורום

  11:10, 29 ביולי 2016

  תדפיס רישום הפלילי, או כפי שרוב האנשים מכירים בשם 'תעודת יושר', אפשר להוציא בכל תחנת משטרה בארץ, ללא קשר לשאלה היכן אתה גר או היכן התנהלה החקירה שהיית קטין.

  ככלל, למעסיקים פרטיים וציבוריים, אין זכות לעיין ברישום הפלילי של מועמד לעבודה או עובד מן המניין ואף דרישת המעסיק יכולה להיחשב עבירה פלילית!
  יחד עם זאת, מעסיק יכול לדרוש אישור מהמשטרה, וזאת בהתאם לסעיף 3 לחוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים, תשס"א-2001, במקום עבודה הקשור לעבודה עם קטינים, חסרי ישע או אנשים עם מוגבלות שכלית.

  זכות העיון במרשם הפלילי של אדם, כאמור הינה אישית וחסויה. ועל כן, רק גופים המנויים על פי חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א-1981, זכאים לקבלו וזאת על פי בקשה שלהם למשטרת ישראל ולא מהעובד עצמו. פרקטית, ניתן להשתמש בדף הראשון בלבד, אשר זהה לכולם כדי לתת למעסיק על אף שאינם זכאי לקבל ממך את הרישום הפלילי.

  מכול מקום, יש לבדוק האם יש לך רישום פלילי או משטרתי ופנייה בבקשה מתאימה למחיקת הרישום הפלילי, וביצוע פעולה כזו מומלצת פנייה לעו"ד העוסק במשפט הפלילי.

  בהצלחה!

  בכבוד רב,
  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?