נחקרתי לפני שנה במשטרה אבל לא דיברו איתי - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 22:50, 1 באוגוסט 2016

  לפני משהו כמו שנה נחקרתי בתחנת משטרה ואני לא יודע מה קרה עם התיק. אני גם רוצה להוציא רישיון נשק בשביל העבודה זה יכול להפריע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד פלילי אלון שליכטר,מנהל הפורום

  22:58, 1 באוגוסט 2016

  ארנון שלום רב,

  לאחר חקירה במשטרת ישראל, ככלל נפתח תיק חקירה, והנקרא מב"ד (ממתין לבירור דין). לא מעט מהמקרים תיק פתוח יכול להיות בסטאטוס זה הרבה זמן, לכן על מנת לברר באיזה סטאטוס נמצא תיק החקירה בעניינך, עלייך לגשת לתחנת המשטרה ולהוציא תדפיס רישום פלילי (לא לשכוח להביא תעודת זהות).

  במידה ואכן התיק פתוח (קרי תחת הקטגוריה של מב"ד), יש לשקול ברצינות פנייה בבקשה לסגירת התיק ומומלץ טרם פנייה כזו התייעצות עם עו"ד פלילי, במיוחד לאור כך שאתה רוצה להוציא רישיון נשק ארגוני.

  במידה והתיק נסגר (מחוסר עניין לציבור או חוסר ראיות), גם כאן ניתן לשקול הגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה ובכך להוביל למחיקת הרישום.

  בכבוד רב,

  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?