חקירה משטרתית בגלל עבירת סמים - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 14:39, 5 באוגוסט 2016

  חבר שלי נסע אתמול ברכב שלו והיה מחסום של המשטרה עשו לו חיפוש ברכב ומצאו אצל אחד האנשים איתו ברכב מריחואנה לצריכה עצמית. החבר שלי הוא הנהג ולא אצלו נתפסו הסמים, אמרו לו לבוא ביום ראשון לתחנת המשטרה בראשון לציון מה כדי שהוא יאמר שם? יכול להיות שיעצרו את לכלא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד פלילי אלון שליכטר,מנהל הפורום

  14:58, 5 באוגוסט 2016

  טל שלום רב,

  אענה לך על השאלה מהסוף להתחלה - לגבי הזימון לחקירה המשטרה (חמישה כללי זהב טרם החקירה במשטרה)

  * ברר מה המעמד שלך בחקירה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד באזהרה או כעד (גם חקירה שמתחילה כעד יכולה להפוך לחקירה תחת אזהרה לכן יש להיות ערים לכך.
  * במידה ואתה חשוד, יש לך את הזכות להיוועץ עם עו"ד טרם מענה לשאלות החוקר - לכן מומלץ להיוועץ עם עו"ד פלילי ולהשתמש בזכות ההיוועצות.
  * נסה ככל הניתן לברר מהם החשדות המיוחסות לך, כגון סוג העבירה, תאריך העבירה ועוד.
  * אל תודה בביצוע העבירה סתם כי אתה רוצה ללכת הביתה או שמבטחים לך כי המדובר בעניין שולי והתיק ייסגר, החוקרים אינם החברים שלך, מטרתם היא לחץ ממך הודאה בביצוע העבירה.
  * בסיום החקירה צור קשר עם עו"ד פלילי להמשך טיפול בתיק כאשר המידע עליו נחקרת נמצא אצלך טרי בראש על מנת שההגנה המשפטית תהיה מיטיבית.

  לגבי תפיסת סם המריחואנה לצריכה עצמית:

  משאלתך לא ברור מהי כמות הסם שנתפסה, אך במידה והמדובר בלא יותר מ0.15 גר', ובפעם הראשונה ישנה הנחייה כי ניתן בהתקיים נתונים נוספים לסגור את התיק במשטרה ללא העמדה לדין פלילי.

  סוגיה נוספת שעולה משאלתך, לעניין עצם ביצוע תפיסת הסמים. על פניו נשמע כי המדובר בחיפוש לא חוקי, דבר אשר הוביל לא פעם את בתי המשפט לבטל כתבי אישום בשל כך. יחד עם זאת, יש להיוועץ עם עו"ד פלילי על מנת שיעבור על חומר הראיות באופן מדוקדק במידה ויוגש כתב אישום.

  לסיום אציין כי המקרה שאתה מתאר מעלה סוגיות משפטיות ועל כן מומלץ להיוועץ באופן פרטני עם עו"ד פלילי הגם אם נראה על פניו שמדובר במקרה קל ערך.

  בכבוד רב,
  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?