הכנה לחקירה פלילית במשטרה - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 09:28, 9 באוגוסט 2016

  מחר זומנתי טלפונית לחקירה במשטרת ראשון לציון אני חושב שאני יודע למה הם זימנו אותי אבל אני לא עשיתי כלום אולי אני בכלל לא חשוד. איך אני יודע, השוטר לא הסכים לפרט לי בטלפון ואמר לי להגיע מחר. אין לי מושג מה זה חקירה פלילית אף לא היה לי דבר כזה! תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד פלילי אלון שליכטר,מנהל הפורום

  09:35, 9 באוגוסט 2016

  צחי שלום רב,

  ככלל השוטרים שמתקשרים לא יאמרו לך בעניין מה אתה נחקר, שכן הדבר יכול לסכל את כל פעולת החקירה שמטבעה היא חסויה, במיוחד אם ירצו להטיח בפניך פרטים או ראיות.

  לפני מספר ימים עניתי על שאלה דומה, לכן אענה לך בחמישה כללי זהב טרם החקירה במשטרה:

  * ברר מה המעמד שלך בחקירה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד באזהרה או כעד (יש לשים לב, כי חקירה שמתחילה כעד יכולה להפוך לחקירה תחת אזהרה לכן יש להיות ערים לכך.
  * במידה ואתה חשוד, יש לך את הזכות להיוועץ עם עו"ד טרם מענה לשאלות החוקר - לכן מומלץ להיוועץ עם עו"ד פלילי ולהשתמש בזכות ההיוועצות.
  * נסה ככל הניתן לברר מהם החשדות המיוחסות לך, כגון סוג העבירה, תאריך העבירה ועוד.
  * אל תודה בביצוע העבירה סתם כי אתה רוצה ללכת הביתה או שמבטחים לך כי המדובר בעניין שולי והתיק ייסגר, החוקרים אינם החברים שלך, מטרתם היא לחץ ממך הודאה בביצוע העבירה.
  * בסיום החקירה צור קשר עם עו"ד פלילי להמשך טיפול בתיק כאשר המידע עליו נחקרת נמצא אצלך טרי בראש על מנת שההגנה המשפטית תהיה מיטיבית.

  בכבוד רב,
  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?