זימון לחקירה במשטרה מבלי שאמרו לי על מה מדובר - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 16:07, 15 באוגוסט 2016

  זומנתי בטלפון לחקירה מהמשטרה והם לא אמרו לי למה ולמה הם רוצים לזמן אותי. אבל אני חושב שמדובר במקרה שהיה לפני שבוע עם איזה פקח עירוני שנתן לי דו"ח ביקשתי ממנו יפה לבטל את הדו"ח כי עמדתי באמת רק לשנייה ואז הוא דיבר אליי לא יפה אז גם אני צעקתי עליו ואז נכנסתי לאוטו והוא בא לתת לי את הדו"ח דרך החלון ובדיוק סגרתי אותו ואז היד שלו נתפסה על החלון והוא צעק לי שאני תקפתי אותו. מה צריך לעשות אף פעם לא הייתי בחקירה????

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד אלון שליכטר,מנהל הפורום

  16:16, 15 באוגוסט 2016

  ניר שלום רב,

  ראשית, המשטרה אינה מחוייבת לומר לך בגין מה אתה מוזמן.
  בנוסף, משאלתך ניתן להבין כי ככל הנראה מטרת זימונך אכן קשורה למקרה שמתואר. יחד עם זאת, החוק מקנה לך את הזכות להיוועץ עם עו"ד טרם החקירה, תוכל לעשות זאת טרם ההגעה לתחנה או במידה ואכן החוקר יודיע לך כי אתה "חשוד" בעבירה (למשל: תקיפת עובד ציבור / איומים / העלבת עובד ציבור) ואז יש לך את הזכות טרם השבת תשובה לחוקר לומר לו כי ברצונך להיוועץ בעו"ד.

  חשוב לזכור: ברר ראשית עם הגעתך לתחנה מדוע זומנת והאם אתה חשוד במשהו, גם "תשאול" ידידותי במסדרון יכול להיות חקירה, וגם חקירה בסטאטוס "עד" יכולה להפוך לחקירה באזהרה כ"חשוד", לכן מומלצת הכנה יחד עם עו"ד פלילי טרם החקירה על מנת שתוכל לזהות בתור מה אתה נחקר, תחבולות חקירה, הכנה נפשית ועוד.

  בכבוד רב,
  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?