רישום פלילי בגלל חקירה במשטרה - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • לביא

  נשלח ע"ילביא 16:01, 1 בספטמבר 2016

  לפני שבוע נחקרתי במשטרה ואז שחררו אותי הביתה. ואז חבר אמר לי שיש מצב שיש לי תיק פלילי אז הלכתי לתחנה להוציא וראיתי באמת שיש לי תיק פתוח במשטרה! מה זה אני לא מבין לא עשיתי שום דבר וסתם ככה פותחים תיק! מה אפשר לעשות אני אמור לעבוד בעירייה וזה יעשה לי בעיות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד אלון שליכטר,מנהל הפורום

  16:17, 1 בספטמבר 2016

  לביא שלום,

  ראשית, במידה ואכן מדובר בתיק חקירה פתוח או בשפה המשפטית מב"ד (ממתין לבירור דין) אין המדובר ברישום פלילי אלא ברישום משטרתי שגורמים מסויימים חשופים לו וזאת על פי חוק המרשם הפלילי ותקנות השבים.

  שנית, על מנת לענות על שאלתך באופן מקצועי, מומלץ להיוועץ עם עו"ד פלילי שיידע לאבחן את המקרה שלך, וזאת על מנת לבחון האם מומלצת הגשת בקשה דחופה לסגירת תיק החקירה הפתוח ובכך למעשה "להקדים תרופה למכה", ולמנוע הגשת כתב אישום והעמדה לדין פלילי או במקרים המתאימים סגירת התיק בחוסר אשמה ובכך למנוע על "כתם" ברישום המשטרתי (למשל אם היה התיק נסגר בחוסר עניין לציבור או חוסר בראיות)

  יובהר, לא בכל מקרה של תיק חקירה פתוח יש להגיש בקשה מסוג זה ומכאן גם החשיבות לייעוץ פרטני.

  בברכה,
  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?