הבדל של 2 סוגים של אנשים - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • רוברט

  נשלח ע"ירוברט 00:19, 5 בספטמבר 2016

  יש הבדל בשביל שופט לעונש בין אדם שהשתחרר אחרי חקירה וקיבל הזמנה למשפט אחרי הרבה זמן מאז האירוע ( מאז לא עשה פשעים ) מול אחד שהיה עצור ומשם ישר לבית משפט ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד אלון שליכטר,מנהל הפורום

  17:21, 5 בספטמבר 2016

  היי רוברט,

  אכן קיים הבדל בין אדם המגיע "משוחרר" או "משוחרר עם תנאים מגבילים" לעומת עצור עד תום ההליכים, במיוחד לעניין הענישה במידה ויורשע.

  אך צעד קודם לכך, ההשפעה הינה משמעותית יותר לניהול התיק, הגעה להסדר טיעון (עסקה עם התביעה / פרקליטות) ועוד, שכן כאשר מדובר בנאשם משוחרר, מרווח התמרון שלו והלחץ בו נמצא פוחת באופן משמעותי.

  יחד עם זאת, מבחינת פתיחת המשפט (ההקראה), השופט יכול רק לראות את כתב האישום, הוא אינו יודע את עברו של הנאשם בשלב זה, כך שבנקודה זו ישנה פחות משמעות.

  שאלתך קצת תיאורטית מדיי, במידה ותרצה לשאול לעניין ספציפי את מוזמן.

  בברכה,

  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?