בעלה של אחותי הגיש נגדה תלונה שקרית - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ירדנה

  נשלח ע"יירדנה 11:34, 20 במרץ 2012

  שלום, בעלה של אחותי התלונן במשטרה שהיא מכה את הילדים שלה. היא זומנה למשטרה, לחקירה וגם ללשכת הרווחה. כל המטרה שלו היא להתנקם בה כי היא רוצה להתגרש ממנו. כמובן שמדובר בשטויות והיא לעולם לא מכה את הילדים שלה וזה מה שהיא אמרה בחקירה אבל לא ברור אם האמינו לה. מפחיד אותנו לחשוב מה עלול לקרות לה. מה עלינו לעשות?

  השב
 • 13:22, 20 במרץ 2012

  ירדנה שלום,
  אני מצטער לקרוא את הדברים.
  פעמים רבות, במהלך הליך גירושין או חשש לגירושין, מוגשות ע"י הצדדים תלונות שווא, הגורמות נזקים אדירים לצדדים (בד"כ יותר לבעל).
  אם אין לה הרחקה ממנו (ואם יש, מתי שההרחקה תסתיים-והם יחזרו להיות בקשר), כאשר יחזרו לדבר, להעלות את הנושא, בדרך אגב, בשיחה ביניהם ולהעלות את הכאב שלה, תוך כדי שהיא מתפרצת בדמעות. לשאול למה זה מגיע לה שיתלונן נגדה על דבר שלא עשתה? שהיא עדיין אוהבת אותו אבל קשה לה עם ההתנהגות שלו. אבל למה זה מגיע לה? שהיא בחיים לא הייתה עושה לו דבר כזה. לא לבקש שיבטל את התלונה (זו עבירה של הדחה בחקירה) או משהו דומה.
  וכמובן, שהשיחה ביניהם תוקלט על ידה באמצעות מכשיר הקלטה קטן (זה חוקי, מכיוון שהיא צד לשיחה). אם הוא יודה שהוא התלונן תלונת שווא-שתמסור את זה למשטרה (שתשאיר עותק אצלך במחשב)יחד עם תלונה על הודעה כוזבת ועל עוד דברים שהוא אולי ביצע נגדה במהלך השנים (איומים? תקיפה?). ואולי גם כנגד הילדים (תקיפה?).
  גם אם לא יתוודה-הרי שלא הייתי חושש. הרווחה או חוקרת ילדים ידברו בעוד מס' שבועות/חודשים עם הילדים והילדים יספרו להם שהאם מעולם לא הכתה אותם. הרווחה ידווחו על זה למשטרה. התיק ייסגר.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?