ביטול תלונה+בחינת מסוגלות לעמוד לדין - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • עדה

  נשלח ע"יעדה 17:20, 9 באפריל 2012

  מועדים לשמחה.עו"ד גיל. לפני כשבוע אחי נעצר על איומים נגד אשתו. הפרקליטות הכינה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליך.בית משפט בעכו האריך את מעצרו עד סוף החודש.לקבלת תסקיר מבחן אשתו הגיעה לתחנה על מנת לבטל את התלונה ושם נאמר לה שזה לא אפשרי.היות ויש כתב אישום.מין הראוי לציין שאחי סובל מרמת פיגור גבולי.שאלתי אלייך היא. אם אשתו מבטלת את התלונה? האם קיים סיכוי שהפרקליטות תסגור את התיק...על היענותך הודה לך מראש עדה..

  השב
 • 23:16, 9 באפריל 2012

  עדה שלום,
  ביהמ״ש הזמין תסקיר מעצר כדי ששירות המבחן יבחן הן את המסוכנות והן יבחן חלופת מעצר.
  במידה שרמת הפיגור אינה קלה-רצוי גם להזמין דרך ביהמ״ש חוו״ד של הוועדה למפגרים של משרד הרווחה כדי שתבחן האם אחיך מבין את ההליכים המשפטיים ויכול לתקשר עם סנגורו והאם ידע, בעת ביצוע העבירה הנטענת, את שהוא עושה ואת הפסול שבמעשיו.
  במידה שהתשובה לאחת השאלות הנה שלילית-הועדה תמליץ (וביהמ״ש יקבל ההמלצה) על הפסקת ההליכים המשפטיים ועל שחרור-אם הביתה אם למוסד טיפולי.
  בנוגע לרצון המתלוננת לבטל התלונה-לא רלבנטי לאחר הגשת כתב אישום. יכול רק לעזור לסנגור בטענתו, בדיון המעצר, כי האישה אינה חוששת מבן הזוג.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?