תיק שסגר עקב חוסר ראיות - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 23:21, 17 באפריל 2012

  ערב טוב. הוגשה נגד בעלי תלונה ב- 2004 על תקיפה בת זוג והדבר לא קרה כלל. השכנים שמעו צעקות בבית, היה בינינו ריב אבל לא יותר מזה והזמינה לנו משטרה. לקחו את בעלי לחקירה במשטרה ופתחו תיק משטרתי. הגענו איתם להסדר והתיק נסגר מחוסר ראיות. עבר הרבה זמן. רציתי לשאול אם התיק סגור לחלוטין או שהוא יכול להופיע במשטרה? אנו מעוניינים לדעת כי בעלי עומד להכנס למקום עבודה בטחוני ולא רוצים שדבר זה יכשיל אותו. אודה לך אם תחזור אלי בהקדם האפשרי. תודה

  השב
 • 08:17, 18 באפריל 2012

  אביבה שלום,
  הדאגה שלכם מוצדקת. לצערי, במדינת ישראל, להבדיל מרוב מדינות העולם המערבי, לתיק סגור, בו אדם מעולם לא הועמד לדין-יש השלכות משמעותיות על עתידו של אדם.
  מכיוון שמדובר בעבירה מסוג פשע (תקיפת בן זוג. 4 שנות מאסר מקסימום), התיק אינו נמחק אוטומאטית לאחר 5 שנים (כמו רוב תיקי העוון).
  יש צורך להגיש בקשה מיוחדת לקצינת מרשם פלילי במטה הארצי של המשטרה למחיקתו מהמרשם הפלילי, בחלוף 7 שנים מיום באירוע. יש קריטריונים נוספים הקבועים בחוק שצריכים להתקיים, מלבד חלוף הזמן.
  ניתן לעשות זאת לבד אך רצוי להיעזר בשירותיו של עו"ד המתמחה בתחום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?