מעצר בית ללא עבר פלילי - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 14:23, 1 במאי 2012

  חבר טוב שלי נעצר בחשד לתקיפה וגרימת חבלה הוא היה במעצר שבועיים ונשלח הביתה למעצר בית. אחרי כמה זמן במעצר בית הוא אמור לפגוש קצין מבחן ואיזה הקלות הוא יכול לקבל וגם מה המקסימום שהוא יכול לשבת במעצר בית? זאת פעם ראשונה שהוא נעצר והואשם במשהו אין לו עבר פלילי

  השב
 • 01:54, 2 במאי 2012

  אמיר שלום,
  בד"כ אחרי כ-3 חודשים נהוג להגיש בקשה ליציאה לעבודה (בפיקוח) בשעות היום.
  במידה שהוא נמצא בפיקוח מעצרים של קצינת המבחן (אם זה מוגדר בהחלטת השחרור שלו-אז הוא נמצא בפיקוח מעצרים ואם לא-אז לא) - היא יכולה להמליץ, לאחר חודשיים-שלושה, על יציאה שלו מהבית למשך שעתיים-שלוש ביום, בפיקוח אחד הערבים ("התאווררות").
  השהייה במעצר בית, בתנאים כאלה ואחרים צפויה להיות עד סוף המשפט, במשך כ-15-12 חודשים.
  נא להתאזר בהרבה סבלנות ולשתף פעולה עם קצינת המבחן באופן מלא. במידה שהחבר שלך לא ייעשה כן-הוא גם לא יזכה בהקלות וגם עלול לקבל תסקיר שלילי לעונש, דבר שעלול להביא להטלת עונש חמור ע"י ביהמ"ש: מאסר בדרך של עבודות שירות בתיק שציינת (אני מניח שהתקיפה החבלנית בוצעה ביחד עם אחרים או שמדובר, כנראה, בעבירה של פציעה, שאחרת לא היו מגישים נגדו בקשה למעצר עד לתום ההליכים בהעדר עבר פלילי).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?