המשך שאלה על בעל עצור - האם בדיון בבימ"ש יתנו לי לדבר? - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ש.א

  נשלח ע"יש.א 06:23, 6 במאי 2012

  הסנגור של בעלי אמר שלא כדאי בשלב זה לבקש עיסקת טיעון כי זה יכול להיות לרעתו,ואפשר לחכות עם זה.עדיין לא הוגש תסקיר של שרות המבחן,ויהי עוד דיון בסוף החודש-כך שישהה במעצר 50 יןם..שאלתי :האם אפשר לבקש מק.מבחן לתת הערכת מסוכנות?מי עושה את זה? האם בקשה לעיסקת טיעון אפשרית גם אחרי מתן תסקיר של ש.מבחן? בפרוטוקול של הדיוןבבימש התביעהנאמר:"עפי סע 15 ו15א..ושנה אפשרות שהתביעה תעתור למאסר בפועל.." השופטת קבעה שבגלל מצבו הנפשי הוא מסוכןוכשאין חלופת מעצר הוא ישאר במעצר . אמור להיות דיון לא ברור לי מהו היום בבימש אני מתכוונת להגיע ולהסביר שמבחינתי אפשר לשחררו וגם אציע שיקבל טיפול מרפאתי כפןוי תחת פיקוח או אישפוז -האם זה יכול לעזור ?? לא הוזמנתי לדיון האם יתנו לי לדבר ?האם אוכל לדבר עם התביעה?מחכה לתשובך בהקדם תודה..

  השב
 • 10:04, 6 במאי 2012

  כפי שכתבתי לך ביום 3/5/12, כדאי לבחון בחיוב הסדר טיעון - במידה שלא תימצא חלופת מעצר.
  מכיוון שטרם התקיים דיון בנושא חלופת המעצר, הסנגור צודק ואת קצת מזדרזת.
  במידה שלא תימצא חלופה, ניתן יהיה לעשות זאת גם ביום הדיון (לבקש לעבור לדון בתיק העיקרי) או מס' ימים לאחר מכן.
  לשאלתך, שירות המבחן, בתסקירו, מעריך גם מסוכנות.
  בכל כתב אישום, בו יש סיכוי כי התביעה תטען למאסר בפועל, היא מחויבת לכתוב זאת עפ"י החוק. כאשר התביעה מגישה כתב אישום יחד עם בקשה למעצר עד לתום ההליכים-היא כותבת זאת בכתב האישום, מכיוון שבמידה שהנאשם ייעצר עד לתום ההליכים-התביעה הרי תטען למאסר בפועל.
  בקשתך לשחרור לא תעזור. שירות המבחן הוא הגוף אשר מופקד, מטעם ביהמ"ש, על הערכת מסוכנות. במידה ששירות המבחן מעריך כי מסוכנותו של בעלך גבוהה-לא יעזור דבר, בהעדר חלופה מתאימה. וודאי שביהמ"ש לא ישחרר אותו בחזרה לבית.
  סביר להניח שביהמ"ש ייתן לך לומר מספר מלים. דברי במתינות, אל תאשימי איש והסבירי לביהמ"ש מדוע בעלך אינו מסוכן (במידה שאת מאמינה בכך), שרק איים ולא תקף ומדוע ניתן לסמוך עליו שלא יפגע בך למרות שאיים.
  תוכלי גם לדבר עם התובעת לפני הדיון, אך סביר להניח כי היא לא תסכן את משרתה ותסכים לשחרורו של בעלך כאשר שירות המבחן מתנגד לכך (כידוע לך, היו מקרים, בעבר, של שחרור עצורים הסובלים ממחלת נפש, בניגוד להמלצת שירות המבחן, שגרמו לאירועים טראגיים ואיש אינו רוצה לקחת אחריות להתרחשותו של אירוע כזה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?