מחיקת רישום פלילי שנרשם לבעלי שנחקר במשטרה בחשד לאיומים עליי - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 09:35, 14 ביוני 2012

  שלום, ברצוני לשאול בבקשה על בעלי שנחקר במשטרה בחשד לאיומים עליי ברצוני לציין, שהדבר איננו נכון , פשוט היו אצלנו צעקות בבית והמשטרה הגיעה והאשימו אותו באיומים ולקחו אותו לחקירה במשטרה. אני רוצה לשאול איך אפשר למחוק את הרישום הפלילי נגדו? אמרתי לחוקר שהוא לא איים עליי . תודה רבה, שרית.

  השב
 • 10:37, 14 ביוני 2012

  שרית שלום,
  במידה שלא התלוננת שבעלך איים עליך-התיק צפוי להיסגר מחוסר ראיות.
  יש לעשות כל מאמץ שהוא ייסגר מחוסר אשמה, ע"מ שלא יוותר לבעלך שריד בגיליון הרישום הפלילי שיפריע לו בעתיד במציאת עבודה או בשיקול הדעת של המשטרה, אם יהיה מעורב, חלילה, בעתיד באירוע פלילי אחר.
  במידה שאין למשטרה בדל של ראיה כי נעברה ע"י בעלך עבירה של איומים (במידה ששכן כלשהו דיווח כי שמע אותו מאיים כי יפגע בך, די בכך כדי להוות ראיה כלשהי) - יש להגיש למשרד החקירות של תחנת המשטרה בקשה לסגירת התיק מחוסר אשמה.
  במידה שהתיק כבר נסגר מחוסר ראיות או מחוסר עניין לציבור - יש להגיש (בתוך 45 יום מקבל מכתב הסגירה) בקשה לשינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה.
  יש זכות לצלם את חומר הראיות.
  על החלטת ראש משרד החקירות יש זכות ערר לקצין החקירות המחוזי.
  רצוי להגיש את הבקשה באמצעות סנגור המומחה בתחום.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?