איום בתביעה ע"י הסבתא של הבן שלי - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 12:30, 13 במאי 2012

  שלום דפנה, הגעתי לביקור של חודשיים בארץ כדי להחליט איך אני ממשיכה את חיי בארה"ב. אני חיה שם יותר מעשר שנים ויש לי בן בן 8. כל השנים אימא של בעלי, בקרוב הגרוש עזרה לי מאוד עם הגידול שלו כי בעלי כמעט ולא היה נוכח. אני שוקלת לחזור לארץ אחרי שאתגרש ממנו וכמובן לקחת איתי את הבן. אימא של בעלי מאיימת עליי שהיא תתבע אותי כי גם לה יש זכויות בגלל שהשקיעה בילד המון שעות ואנרגיה והיא טוענת שיותר ממני. רציתי לשאול אם יש לה בכלל זכויות כי היא רק הסבתא ואם היא תיקח אותי למשפט אם זה יחייב אותי להישאר בארה"ב כל זמן המשפט או שאני אוכל לחזור לארץ?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  14:11, 16 במאי 2012

  שלום שירה,
  העלת מספר עניינים שכל אחד מהם מצריך בירור עמוד יותר. מכל מקום, אם בעלך מסכים שתחזרי לישראל עם הבן אז בעיקרון לאמא של בעלך לא יכלה להיות טענה חזקה נגדך או נגד העברת הילד לארץ. יחד עם זאת, הדבר הראשון הכי חשוב הוא שבעלך - האב, יסכים לכך. העובדה שאת כיום בארץ בביקור עם הילד יכולה אולי לעזור ואני מציעה שתפני להתייעץ עם עו"ד בישראל עוד בטרם שובך לארה"ב.

  בברכה
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.