לצאת מארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 00:43, 5 ביוני 2012

  שלום רב, אני מיתגוררת בארה"ב ורוצה לבוא לבקר בארץ עם הילד שלי שהוא בן 8 חודשים רציתי לדעת האם אני צריכה אישור מאבא שלו בכדי להוציא אותו מארה"ב? תודה מראש קרן.

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:39, 5 ביוני 2012

  שלום קרן,
  התשובה היא כן. בעיקרון, בכל פעם שקטין יוצא את גבולות ארה"ב שלא ביחד עם שני הוריו, ההורה או הבוגר שיוצא איתו אמור להציג אישור כי ההורה השני (או שני ההורים, במידה ולמשל הקטין טס עם הסבתא), מסכימים לכך. יחד עם זאת, הנסיון מלמד שבפרקטיקה הדרישה הזו לא תמיד נאכפת על ידי רשויות שדות התעופה ובדרך כלל הורים יצליחו לצאת עם ילדיהם מגבולות ארה"ב ללא הצגת אישור מההורה השני, אלא אם הוצא צו עיכוב יציאה כנגד הקטין או שהייתה פניה לרשויות שדות התעופה מטעם ההורה השני בה צויין כי הוא חושש שההורה השני יבריח את הילד מחוץ לגבולות המדינה ומבקש שרשות שדות התעופה תאכוף את הדרישה בדבר הצגת אישור מההורה השני ביחס לקטין ספציפי.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.