גירוש בזמן נישואין. - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 17:36, 13 באוגוסט 2012

  אני נושאה כ- 7 חודשים לישראלי אזרח ארצות הברית. פתחנו בהליכי הניירת רק לפני כ-3 שבועות, אבל עדיין לא זומנתי לראיון. כרגע יחסינו עלו על שירטון ואנו כנראה נפרד. האם נכון שבניו יורק צריכים לחכות שנה כדי להתגרש? והאם בזמן הזה שאני בלי זכויות וניירת הוא יכול לגרש אותי מהבית (אני פה עם 2 בנות שצריכות להתחיל בית ספר בקרוב) הבית שלי בארץ מושכר לעוד חצי שנה כך שאין לי לאן לחזור כרגע. תודה מראש על העזרה. ממש אובדת עצות.

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום ,מנהל הפורום

  13:09, 14 באוגוסט 2012

  שלום מיכל,
  זה לא נכון שצריך לחכות שנה בניו יורק עד שאפשר להתגרש אבל, בנסיבות מסויימות, אפשר לעשות "אנולמנט", דהיינו - ביטול הנישואין כאילו מעולם לא נישאתם וזאת רק אם ביקשתם "אנולמנט" בתוך פחות משנה מהנישואין. לפי השאלות שלך עושה רושם שאת מאד דואגת מפניו בעוד שכלל אינך מודעת לזכויותייך. הייתי מציעה לך להתייעץ בהקדם האפשרי, באופן פרטי ודיסקרטי, עם עו"ד המתמחה בדיני הגירושין של ישראל ושל מדינת ניו יורק.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.