מזונות ילדים - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • מיכל מיקי שלו

  נשלח ע"ימיכל מיקי שלו 12:50, 27 בינואר 2013

  שלום ותודה מראש... יש לי 2 ילדים בניי 8 ו-9 אבא היה נוכח בחייהם בשנתיים הראשונות בלבד אח"כ נעלם בארה"ב למשך 5 שנים לאחרונה הצלחתי לאתר אותו ,אני מבקשת לדעת איך אפשר להכריח אותו לשלם מזונות לילדים חשוב לציין שאני חד הורית שלא מקבלת שום עזרה מהביטוח הלאומי כי אין לי פסק דין.... לא התחתנו אז גם לא התגרשנו ..למי פונים? עו"ד פרטי רוצה המון כסף ואין ידי משגת..תודה מיקי נ.ב. הבחור עשה עליה לארץ גרנו יחד והילדים רשומים בתעודת הזהות שלו ושלי 054-5841124

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  18:13, 28 בינואר 2013

  שלום לך,
  אני מציעה לך לפנות ללישכת הסיוע המשפטי של משרד המשפטים שבאזור מגורייך. במידה ותהיי זכאית לקבלת שירות מהם על פי הקריטריונים הכלכליים שלהם, הם יוכלו לטפל עבורך, ככל הנראה בחינם או בעבור תשלום סמלי, בהגשת תביעת המזונות בישראל ובנסיון לאכיפת פסק המזונות בארה"ב בהתאם להסכם ההבנות שבין ישראל וארה"ב בדבר גביית מזונות.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד,, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.