גביית מזונות בארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • נטע

  נשלח ע"ינטע 12:53, 1 במאי 2013

  שלום, בעלי עזב את הארץ לפני כ-5 שנים ועבר להתגורר בארה"ב. יש לנו שני ילדים משותפים. פניתי לבית הדין וקיבלתי פסק דין על מזונות שהוא חייב לשלם עבור ילדיו. בנוסף פניתי ללשכה לסיוע משפטי וקיבלתי עזרה בהגשת תביעה ישירות בארה"ב. בנתיים, עברו כמה שנים ולא קיבלתי שום תשובה או כסף מהם. הבן הגדול אף עבר את גיל 21 שזהו הגיל שנקבע בפסק הדין למזונות. אני יודעת שהוא חי ועובד בפלורידה, ואף נישא מחדש (בלי שהתגרשנו!) רציתי לדעת כמה זמן לוקח בערך עד שתביעה כזו ממומשת ומתחילים לקבל כסף, מה התהליכים בהם נוקטים שם כדי לאכוף את התשלום, והאם הסכום החודשי שאני אמורה לקבל עבור הילדים (לפחות אחד מהם) תלוי בפסק הדין שנקבע לי או במשכורתו? עוד אציין, כי כרגע החוב שלו בתיק המזונות הינו מעל 800 אלף ש"ח. בתודה מראש! נטע

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:59, 2 במאי 2013

  שלום נטע,
  גביית מזונות עשוי להיות תהליך קצר או ארוך והכל תלוי במידע שקיים בידי עורכי הדין המטפלים בתיק שלך ביחס לחייב, ובנתונים נוספים בתיק. אני מציעה לך לפנות לעוה"ד מהלשכה לסיוע משפטי בישראל העומד בקשר עם עוה"ד הממונים על גביית המזונות בארה"ב ולקבל ממנו דיווח ממצה ביחס לכל הפעולות שנעשו בתיק שלך ותאור מפורט של מה המצב היום ומה הם ההליכים העתידיים הצפויים. רק משתקבלי מידע זה ניתן יהיה לדעת מה צפוי בנוגע לגביית החוב. בנוסף, אני מציעה לך לברר עם עוה"ד של הסיוע המשפטי בארץ אם כדאי לך להוציא בישראל פסק דין כספי על מלוא גובה החוב שהצטבר שכן יתכן וזה יזרז את ניהול ההליכים בארה"ב.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.