גירושין - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 21:43, 12 במאי 2013

  שלום דפנה שמי שי התגוררתי במשך 3 שנים וחצי בארה״ב התחתנתי עם אזרחית אמריקאית והגשנו את כל הניירות הדרושים אך לעולם לא קיבלתי גרין קארד הנישואין לא הצליחו וחזרתי לארץ אך לא היתגרשתי עדיין. האם רישתי יכולה להתגרש ממני ללא צורך בהיותי פיזית שם? ומהו ההליך הדרוש לגירושים? אודה לך מאוד אם אקבל תשובה בהקדם האפשרי שי ( :

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:34, 13 במאי 2013

  שלום שי,
  בעיקרון, כל עוד אחד מבני הזוג מתגורר באחת ממדינות ארה"ב ניתן להגיש את הבקשה לגירושין באחת ממדינות ארה"ב בה מתגורר אחד מבני הזוג. אין צורך בהימצאות פיסית של שני בני הזוג כאשר המדובר בגירושין בהסכמה (לפחות ברוב המקרים וברוב מדינות ארה"ב), ובעיקרון המדובר בבקשה מוסכמת המוגשת לבית המשפט לרבות טפסים ותצהירים שונים ואישורה על ידי בית המשפט. ניתן לערום את הבקשות לבית המשפט ולהגישן באמצעות עו"ד בישראל המתמצא בדיני המשפחה של ארה"ב ו/או באמצעות עו"ד מקומי בארה"ב.
  בברכה
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.