קבלת דירה בירושה - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • שביט

  נשלח ע"ישביט 17:35, 5 ביולי 2013

  שלום, אני מתגורר בארה"ב, אזרחי אמריקאי אך בה בעת גם ישראלי. הורי הלכו לעולמם ואני בתהליך של קבלת צו ירושה על שמי. הדירה תירשם על שמי. א. האם אחוייב במס בארה"ב על קבלת דירה בירושה? ב. אם ארצה למכור אותה בישראל, האם אחוייב במס בארה"ב ? יש לי פטור ממס שבח בישראל.

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  16:41, 10 ביולי 2013

  שלום שביט,

  סביר להניח שאם הדירה התקבלה בירושה בישראל והדירה בישראל, לא תצטרך לשלם על כך מס ירושה בארה"ב , אך אני ממליצה לך לוודא זאת עם מומחה למיסוי מקומי בארה"ב שכן הכל תלוי במעמד הספצפי שלך שם בארה"ב, הן כאזרח, הן כעצמאי או שכיר והן מבחינת המיסוי החל עליך שכן ככל הנראה יהיה עליך לדווח בארה"ב על הכנסה זו מירושה. מה שמביא אותנו לשאלתך השניה, לאחר שירשת את הדירה היא שלך. אם תרצה למכור אותה, זו לא ממש הכנסה נוספת אלא תמורה שמתקבלת בגין נכס קיים, בהנחה שהערך לא עלה ולא נעשתה השבחה מיום שירשת את הדירה ועד היום שמכרת את הדירה ולפיכך, שוב, לא אמור להיות מס בארה"ב. . יחד עם זאת, נא וודא זאת לאור הסטטוס שלך עם מומחה למיסוי מקומי בארה"ב.

  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.