ביטול נישואים שבוצעו בניו יורק ולא נרשמו בישראל - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 11:56, 29 באוגוסט 2013

  שלום, לפני כשמונה שנים התחתנתי נישואים אזרחיים בניו יורק במהלך ביקור (אינני אזרח אמריקאי). בישראל לא התחתנתי ולא רשמנו את הנישואים במשרד הפנים. ב-2007 נולד לנו בן משותף אבל עדיין הייתי רשום כרווק במשרד הפנים. ב-2009 נפרדנו ובמהלך 2010 הגענו להסכם בגישור ואישרנו אותו בבית המשפט לעניני משפחה. היום אני רוצה להתחתן בשנית ותוהה אם עלי לגשת עם גרושתי לרבנות לבצע גירושין. החשש שלי הוא שאני עדיין רשום כנשוי בניו יורק ושאולי זה יצור בעיות בעתיד. כמו כן אני חושש שאולי למרות שלא רשמתי את נישואיי אהיה בסטטוס לא ברור ברבנות (בהסכם הגירושים כתוב שעלינו לגשת לרבנות להסדיר את הגירושין). האם עלי לגשת לרבנות? האם יש דרך להציג את הסכם הגירושים שלי בארה"ב? תודה, גדעון

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  16:09, 1 בספטמבר 2013

  שלום גדעון,
  בעיקרון אם אתה ו"גרושתך" שניכם עדיין לא נשואים לאחרים ולאף אחד מכן לא נולד ילד מבן זוג אחר/ת, אני מציעה לשניכם לפעול על פי האמור בהסכם שאושר בפני בית המשפט ולהתגרש ברבנות., מהר ובהקדם.
  כל עוד לא תתגרשו ברבנות, אתם נחשבים לנשואים זה לזו (במיוחד בהנחה ששניכם יהודים). ואין שום חשיבות לאיך אתם רשומי במשרד הפנים או בארה"ב. אם מי מכם ירצה להנשא לאחר/ת ו/או להביא ילדים לעולם, לא תוכלו לעשות כן או שתעשו כן ותסתכנו בנעבירה של ביגמיה (נישואין ליותר מבן זוג אחד) והילדים עלולים להחשב כ"ממזרים" על פי ההלכה.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום

  תגובה
 • 16:30, 1 בספטמבר 2013

  הי דפנה,
  תודה על תשובתך. רק לודא שאני מבין - הכוונה היא שלקיומו של הסכם גירושים שאושר על ידי בית הדין לעניני משפחה אין תוקף ממשי לעומת הסטטוס ברבנות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  16:55, 1 בספטמבר 2013

  גדעון,
  בית המשפט לענייני משפחה דן ומאשר הסכמים הנוגעים לרכוש, מזונות משמורת והסדרי ראייה, הגירושים עצמם אינם מבוצעים בבית המשפט לענייני משפחה אלא אך ורק ברבנות. (בעבור יהודים, גם אם נישאתם שלא על ידי רב).
  להסכם הגירושין שאור בבית המשפט לענייני משפחה יש תוקף ביחס לכל מה שסוכם בו אבל בעצמך אתה כותב שבהסכם כתוב שאתם צריכים לפנות לרבנות כדי להתגרש בפועל. כל עוד לא התגרשתם בפועל ברבנות - אתם עדיין נשואים זה לזו.
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 08:07, 2 בספטמבר 2013

  דפנה,
  תודה רבה על התשובה המפורטת - אנחנו בדרך לרבנות.

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:00, 2 בספטמבר 2013

  שיהיה במזל טוב! :)

  תגובה
 • 21:41, 11 בספטמבר 2013

  ואם אחד מבני הזוג לא יהודי ואין ילדים או מגורים משותפים? האם זה עדיין תופס בארץ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:22, 12 בספטמבר 2013

  שלום אור,
  כן. זה תופס גם. כל עוד אחד מבני הזוג יהודי יש לבצע גירושים.
  בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 22:01, 27 בינואר 2014

  אם אחד מבני הזוג אינו יהודי ואנחנו עדין בארה"ב (נעבור את הליך הגירושים כאן) האם אני עדין צריכה להצהיר ברבנות בארץ, לאחר חזרתי לארץ) על הגירושים?

  תגובה
 • 22:52, 10 ביוני 2016

  שאלה נוספת בנושא אם בני הזוג בני אותתט המין והתחתנו בניורק ומעוניינים לבטל זאת איך אפשר לעשות זאת

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.