חלוקת נכס - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 15:11, 8 בספטמבר 2013

  שלום. קרובת משפחה נישאה לפני מספר שנים לגוי בארה"ב. כיום הם פרודים ולא גרים ביחד כבר כשנה. לאחרונה, היא קנתה שם בית, באמצעות כספים שלה ועם הלוואה מהוריה. האם לבעלה (עדיין למעשה) יש איזה שהן זכויות בנכס הזה? והאם היא צריכה לדאוג למסמכים מסויימים או לכל דבר אחר על מנת לוודא שלא יהיו לו שום זכויות בנכס?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  12:15, 11 בספטמבר 2013

  שלום עופר,
  בעיקרון לבעלה לא אמורות להיות זכויות בנכס שנרכש לאחר הפרידה אבל הכל תלוי במשמעות והתוכן של הפרדה שאם אני מבינה נכון, לא השתכללה לכדי הסכם פרידה המגדיר את החובות והזכויות של כל אחד מהם. אני מניחה שיש לה את מסמכי הרכישה, ומסמכים המעידים על מקור הכספים ששימשו לרכישת הנכס. רצוי כמובן, לאור היותם עדיין זוג נשוי (אם כי פרוד) שיערך הסכם כולל שיסדיר את כל נושא זכויותיהם וחובותיהם הרכושיות אשר יקבל אף תוקף של פסק דין בבית המשפט.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד , מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.