העברת התביעה לישראל - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • בלה ליבוביץ

  נשלח ע"יבלה ליבוביץ 19:44, 23 ביוני 2014

  שלום, אני גרה בניו גרסי ארה״ב, אני התחלתי את תהליך הגירושין שלי בארה״ב, מה עליי לעשות כדי להעביר את התביעה לארץ? למעשה התגרשתי אזרחית, לא הוחלט מי ההורה הראשי, בעלי מתנגד שהילדים יחזרו לארץ למרות שהילדים מאוד רוצים, הילדים בגילאים 17, 15, 9 , מה עליי לעשות במקרה כזה, ישנה גם בעיה כלכלית, בארץ תהיה לי יותר תמיכה, האם אני יכולה לקחת את הילדים והביא אותם לארץ מבלי שידע, ולהמשיך את התביעה בארץ? יש פה עניין של אלימות מצידו כלפיי וכלפי הילדים. מה עליי לעשות, והאם אפשרי הדבר להמשיך את התביעה בארץ.? תודה בלה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:39, 24 ביוני 2014

  שלום בלה,
  בעיקרון בזמן שמתנהלת תביעה בארה"ב לא ניתן להעביר אותה לישראל. יתרה מכך, בהעברת הילדים לישראל את עלולה להסתכן בתביעה מצד אביהם על "חטיפת ילדים" על פי אמנת האג. יחד עם זאת, תמיד ניתן לבחון פתרונות יצירתיים אך לשם כך אני מציעה לך לפנות להתייעצות אישית עם עורך דין הבקיא הן בדיני המשפחה של ארה"ב והן של ישראל כדי לבנות אסטרטגיה נכונה שתתאים למקרה שלך.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.