גירושין בארה״ב מעוניין במשמורת משותפת - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 00:07, 4 בינואר 2015

  שלום אני ואשתי גרים בארה״ב בערך 5 שנים. יש לנו ילד שנולד בישראל וילד שנולד בארה״ב. אנחנו נשואים בערך 7 שנים. שנינו מרווחים בערך אותו דבר, וכל אחד מאיתנו בנפרד יכול לממן את שני הילדים בעצמו. רציתי לשאול מספר שאלות לגבי גירושין במקרה שלנו: 1) לפי מה שקראתי, מאחר ואנחנו נשואים יחסית מעט זמן, ומאחר ולשנינו יש עבודה ומקצוע, ושנינו מרווחים בערך אותו דבר, במקרה של גירושים, יהיה תשלום מזונות עבור הילדים בלבד, ורק במידה והמשמורת תהיה משותפת. האם זה נכון? מה קורה אם אחרי שמתגרשים ונקבעת משמורת משותפת אחד בני הזוג מאבד את מקום עבודתו? 2) לפי מעבר על תשובות בפורם זה נראה שהמשמורת נקבעת לפי טובת הילד. אני די בטוח שבמידה ונתגרש, אשתי תרצה לחזור לישראל. לי אין עניין בכך כי למיטב הבנתי, חוקי הגירושין בישראל מפלים את הגבר לרעה באופן משמעותי בניגוד לכאן. כמו כן, אני מאמין שהחיים בארהב טובים יותר. רציתי לשאול מה לדעתך יחליט בית המשפט. כל המשפחה שלנו בישראל ואשתי יכולה לטעון שעדיף לילדים להיות שם ליד שאר המשפחה שלהם. אני מצד שני יכול לטעון שהחיים פה הרבה יותר טובים וזה כל מה שהילדים מכירים. 3) האם ניתן להגיע להסכם בארה״ב לגבי מזונות והסדרי ראיה ושההסכם הזה יהיה תקף בישראל ולא יהיה ניתן לערער עליו או לשנות אותו בשום מקרה? בהנחה ונחזור לישראל, אני לא רוצה שיווצר מצב שאשתי תפסיק לעבוד ואני אצטרך לממן אותה בנוסף למימון הילדים. אם זה לא היה ברור אני מעוניין במשמורת משותפת ולהיות מעורב ככל הניתן בחיי הילדים שלי. אני מעדיף להגיע להסכמים באופן מתורבת ובמידה ומה שידרש זה לחזור לישראל, אני רוצה להגן על עצמי ממצב שבו אשתי תפסיק לעבוד ואני אצטרך לממן אותה. במקרה כזה, אידאלי מבחינתי לקבל משמורת בלעדית על הילדים, אבל אני לא יודע אם זה משהו שאפשר לכתוב בחוזה וזה כנראה לא אידאלי עבור הילדים. אני מקווה שלא בלבלתי יותר מידי. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:32, 4 בינואר 2015

  שלום יוסי,
  לא ציינת באיזו מדינה ספציפית בארה"ב אתם מתגוררים ולכל מדינה דיני המעמד האישי שלה.
  יחד עם זאת:
  תשלום המזונות לילדים יכל להיות הן כאשר יש משמורת משותפת והן כאשר המדובר במשמורת בלעדית. בנוסף, לבית המשפט ברוב המדינות בארה"ב שיקול הדעת אם לפסוק גם מזונות אשה לאחר הגירושין ושה תלוי במספר רב של גורמים.
  אין לי שום יכולת לחזות מה בית המשפט יחליט במקרה שתנהלו תביעת משמורת ו/או תביעה לרילוקיישן. (מעבר הילדים לישראל).
  ניתן תמיד להגיע להסכם (כל עוד יש הסכמה. ולאשר אותו בבית המשפט. (הן בארה"ב והן בישראל, ואם הדבר נעשה נכון הוא תקף בשתי המדינות). יחד עם זאת יש לזכור שאת נושא מזונות הילדים ואת נושא משמורת הילדים והסדרי הראייה תמיד ניתן לפתוח מחדש אם חל שינוי מהותי בנסיבות.
  חייבת לציין שאתה נשמע מאד מבולבל ומציעה לך לפנות ליעוץ ספציפי כדי לעשות סדר בדברים.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.