חלוקת נכסים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 21:58, 28 במרץ 2014

  שלום אני נשואה כבר עשר שנים יש לי ארבעה ילדים מתחת לשמונה עשרה, אני בת 32 , הבית שאנחנו גרים בו בנה אותו בעלי לפני שהכיר אותי, אחרי הנישואים פתח עסק , הוא היה לפני הנישואים עצמאי, מכר את כל הציוד שלו ובכסף פתח עסק משתלה וסוסים, השאלה שלי אם מתגרשים האם אני מקבלת חצי מכל הרכוש? גם הבית וגם העסק? חשוב לציין שאני בחיים לא עבדתי והכל מעבודה שלו . תודה

  השב
 • 22:59, 28 במרץ 2014

  שלום מירי. את אמורה להגיש תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה אשר במסגרתה את צריכה לבקש מחצית מכל הנכסים וכיום ישנה פסיקה עייפה שגם אם הרכוש רשום על שמו בלבד את זכאית למחצית ברור שכל מקרה לגופו אך על פניו לפי מה שפירטת אני מעריך משפטית שיש לך סיכוי סביר לקבל את מחצית מהנכסים. דבר חשוב שאת אמורה לדעת שיש חשיבות עליונה שאת תגישי ראשונה את התביעה הרכושית לבית המשפט לענייני משפחה שכן אם בעלך יגיש לפנייך את הרכוש לבית הדין הרבני אז הסיכוי שלך לקבל מחצית מהנכסים בבית הדין הרבני יהיה סיכוי נמוך ביותר ולכן חשוב מאוד שאת תקדימי ותהיי ראשונה בהגשת התביעה הרכושית לבית המשפט לענייני משפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין