התייעצות בנוגע להסכם ממון - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • גבריאל

  נשלח ע"יגבריאל 22:51, 29 במרץ 2014

  שלום רב! התחתנתי עם אשתי לפני כ-11 שנים, במעמד הנישואין חתמנו על הסכם ממון. ערב הנישואין היה באמתחתי עסק צנוע שבבעלותי ולרשות אישתי (אשר עובדת כשכירה) ישנה דירה ורכוש נוסף. בהסכם קבענו כי הרכוש הנ"ל הינו מחוץ לחלוקה שווה. כיום, לאחר מספר ניסיונות כושלים להחיות את העסק שלי אני על סף קריסה כלכלית בעסק. אני כבר חרד לשעה בה אאלץ להתמודד עם הסדרי חוב ונושים, מאחר ואני חסר פרוטה. במצב הנתון, אני מנסה להבין מצב חובותיי וזכויותיי בשורת הדין. * האם אישתי חולקת את החובות בעסק עימי? (היא טוענת כי מאחר והעסק הינו שלי, חובותיו הן שלי בלבד. יש לציין כי במרוצת השנים לא איחדתי את החשבון שלי עימה. הדרישה שלה ממני הייתה דמי כלכלה חודשיים לבית שלה לצורכי מחייה.) * האם ההסכם שחתמנו עליו איתן או שניתן לערער עליו ולדרוש חלק ברכושו של אישתי?

  השב
 • 19:55, 1 באפריל 2014

  שלום גבריאל. אם ההסכם אושר על ידי בית המשפט או נוטריון אז הוא תקף ויהיה קשה מאוד לבטלו אחרי הרבה שנים. אם בהסכם לא כתוב סעיף כזה או אחר בנוגע לחובות והחובות נוצרו לצורך פרנסת המשפחה אז אתה זכאי להגיש תביעה למחצית מהחובות.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין