זכויותי לקראת גירושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • נוי

  נשלח ע"ינוי 18:22, 1 באפריל 2014

  בקשתי מבעלי לעזוב את הבית (בעת כעס) . הוא ניצל זאת והלך. כעת רוצה להתגרש. ברקע ניתוק מלא שלו ממערכת הזוגית (לא מתעניין, שוכח דברים, לא מקשיב, מעביר שעות רבות מחוץ לבית). התנהגותו גרמה לי לאורך שנים תסכול רב ותגובותי המילוליות היו קשות. בנוסף, בעלי גר 9 שנים בבית הורי מבלי ששילם עבור השימוש בו (שילם חלקית חשבונות). האם אני זכאית לאיזשהוא החזר בגין שנים אלו ? האם הסכום הרשום בכתובה מחייב ? הוא רוצה להתגרש ואני לא האם יש לזה איזושהי משמעות ? האם יש לו עילה לתבוע גט גם אם אני לא רוצה ?

  השב
 • 21:16, 1 באפריל 2014

  שלום נוי. להערכתי המשפטית את לא זכאית להחזר עבור מגוריו בבית הורייך שכן מגוריו של בעלך בבית הורייך ללא תשלום דמי שכירות היו סביר להנייח בהסכמת הורייך. שטר הכתובה הוא שטר חוב לכל דבר ועניין והוא מחייב.
  אם בעלך חפץ להתגרש ואת לא רוצה להתגרש אז בעלך צריך לספק לך את כל זכויותייך עד למועד שתתגרשו.בעלך יכול להגיש תביעה לגירושין גם אם את לא רוצה להתגרש אם יש לו עילה לכך.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין