גירושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 10:29, 7 ביולי 2014

  שלום, בבקשה מהו הצעד הנכון ביותר עבור הגבר במצב הבא: גבר נשוי + 2 ילדים קטנים, שכיר, הכנסה חודשית 6000 ש"ח נטו, אין נכסים משותפים, החוב היחיד הוא חוב של 20,000 ש"ח בערך לבנק, אשר גילה שאשתו בוגדת בו, אשתו הודתה בכך ומעוניינת להתגרש, ניסו טיפול זוגי ולא הצליח. הגבר היה במשבר קשה בהתחלה אבל עכשיו הוא שלם עם ההחלטה להתגרש אחרי שברור שאשתו לא רוצה אותו והיא מודה בכך. האישה כרגע עובדת כעצמאית ככל הנראה ללא כל הכנסות אחרי שפתחה עסק בשנה האחרונה. לפני כן עבדה כשכירה והרוויחה יותר מכפול מהבעל. הבעל רוצה משמורת משותפת עם הבנים כך שחצי מהזמן הם יהיו אצלו. הקשר בין האישה לבעל היום הוא בסדר, עדיין לא התגרשו ואפילו לא התחילו את התהליך. השאלה היא לגבי המזונות - החשש הוא שהאישה תנסה לנצל את הגבר ולסחוט כמה שיותר מזונות למרות שהפרידה הגיעה בגלל הבגידה שלה ולמרות שפוטנציאל ההשתכרות שלה הרבה יותר גבוה מאשר הבעל וההכנסה החודשית שלו נמוכה. מה צריך הבעל לעשות כדי שבסופו של דבר סכום המזונות שהוא ישלם יהיה מינימלי? האם עליו לפנות קודם כל לרבנות? האם בית המשפט יכול לכפות עליו לשם סכום גבוה של מזונות? מהו סכום המזונות המקובל במצב שכזה? תודה רבה.

  השב
 • 16:20, 18 ביולי 2014

  שלום שמואל. לא ניתן לכרוך מזונות בבית הדין הרבני בהעדר הסכמה ולכן על הבעל להסביר לבית המשפט את מצבו הכלכלי הקשה לרבות השתכרותו הנמוכה מחד ואת פוטנציאל השתכרותה הגבוה של האישה מאידך וסביר להניח שבית המשפט יתחשב במצבו כך שיקבע מזונות מינימום.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין