השלכות העברת דירה על שמי - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • אובדת עצות

  נשלח ע"יאובדת עצות 19:56, 12 באוגוסט 2014

  שלום רב, התגרשנו בשנה האחרונה ולנו ילד קטן משותף. בתקופת נישואינו רכשנו דירה קטנה להשקעה. כדי להבטיח את הדירה לבן המשותף שלנו לכשיגדל. היום הוא בן 4. בהסכם שלנו רשום כי הנכס הזה יעבור לזכותי, אני אעביר אותו בטאבו וכן את המשכנתא הרובצת עליו על שמי בלבד. כמו כן, גרושי דרש ממני להתחייב לרשום את הנכס בצו ירושה על הבן המשותף כיורשה היחידי, וזאת כדי להבטיח שילדים שייוולדו לי בעתיד לא יהנו מרכוש זה. אני עומדת לפני פרק ב'. מה ההשלכות של ההסכם הזה בעתיד הקרוב? במידה ונרצה לקנות בית. האם לא נוכל אני ובן זוגי לקחת יחדיו משכנתא בגללי? האם אני רשאית למכור את הנכס לטובת בית מרווח יותר, או שאני מסונדלת בגלל שהדירה מובטחת לילד? אני לא ממש מבינה בזה, אשמח לקבל עצה ודרך פעולה לעתיד. תודה רבה מראש!

  השב
 • 00:36, 26 באוגוסט 2014

  שלום. סעיף בהסכם הגירושין אשר מחייב אותך להוריש בצוואה את הדירה לילדכם הוא סעיף לא תקף ונוגד את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. נא צרי עימי קשר ואשמח לעזור. 

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין