גירושין דחוף - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • יבגני

  נשלח ע"ייבגני 16:22, 17 באוקטובר 2014

  אני נשוי מזה 3 שנים לאישה שלה יש 2 ילדים מנישואין קודמים... לצערי לא הצלחנו להסתדר ולהבין אחד את השני חרף המאמצים. החלטתי להתגרש וזה סופי.. מכיוון שאין לנו ילדים..והנישואין שלנו בוצע בהליך אזרחי בפראג וזאת בגלל שאשתי לא יהודייה מצד האימא בארץ. עם כך אני מבין שמצבנו טוב יותר.. יש לנו בבעלותינו דירה ואנו משלמים עליה משכנתא מזה שנה....הון עצמי גוייס מהצד שלי על יד אימי...מצידה לא הוכנס שקל יש בבעלותינו רכב משותף שנרכש עד לאחרונה בעסקת ליסינג וזאת לאחר גיוס של 32 אלף מצדי הייתי רוצה לדעת את התהליך ומה אומר החוק מבחינת חלוקת הרכוש..אציין שאשתי מאיימת שהיא תעיף אותי מהבית ותשאיר אותי בלי שקל... דרך אגב היא מקבלת מזונות על 2 ילדיה והיא אישה עובדת. המפרנס העיקרי בית זה אני קיצר ההכנסה הכללית שלי גדולה ב כ 60% מהכנסותיה מהעבודה והמזונות יחדיו..

  השב
 • 13:14, 1 בנובמבר 2014

  שלום יבגני.אתה אמור להגיש תביעה להתרת נישאין לבית המשפט לענייני משפחה. ולענין הרכוש חל עליכם חוק יחסי ממון ועל כן הינך אמור להגיש תביעה לחלוקת רכוש. לענין הדירה אם היא רשומה על שם שניכם היא תחולק בחלקים שווים ביניכם גם אם אתה מימנת את הרכישה מכספים השייכים לאימך.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין