סמכות כונס נכסים בגירושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • רוז

  נשלח ע"ירוז 01:43, 28 בפברואר 2015

  שלום אני מתלבטת אם להגיש כינוס נכסים, בעלי ואני אחרי תביעה רכושית שלא דנה בנכס המשותף שלנו, דירה בה אני מעוניינת לפרק שותפות (בעלי מתנגד למכירה רגילה ולא מותיר לי ברירה. הוא לא גר בדירה כבר כמה שנים טובות). כמקובל, אני יודעת שהשופט ימנה את עורכי הדין שלנו לקונסים אם אגיש בקשה. ועכשיו לשאלות: האם יהיה מותר לעו"ד של בעלי * להכנס לדירה מתי שירצה? * לדרוש מפתח? אני גרה בדירה עם ילדים וחוששת מפגיעה בפרטיות והטרדה מצד העו"ד שלו, שאינו אדם סימפטי. האם בהצגת הבית לשמאי וקונים, אני רשאית לא לאפשר לעו"ד שלו להכנס (פיזית לדירה) אלא לעשות זאת בעצמי? אני תוהה האם בתקופת הכינוס הדירה בעצם הופכת להיות "שלו". הרי אני עדיין משלמת ארנונה (לבדי) גם בתקופת הכינוס, אז אני רוצה להאמין שלא. כמו שמשתקף מהפניה אני קצת חרדה מהפן הזה של הליך הכינוס, הפגיעה בפרטיות וניצול לרעה של סמכות. תודה רבה מראש על תשובתך.

  השב
 • 11:27, 22 במרץ 2015

  שם תוכן הודעה:

  שלום רוז

  בדרך כלל כונסי הנכסים מתאמים עם בעל הדירה לפני שמביאים רוכשים פוטנציאלים לראות אותה.
  בתקופת הכינוס הדירה לא הופכת להיות שלו. אלא הליך הכינוס הוא הליך שנועד למנוע את עכוב מכירת הדירה , מה גם שבהליך כזה בית המשפט הוא אשר מפקח על כל ההליך .

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין