משמורת ילדים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 09:41, 13 במרץ 2015

  שלום, שמי ........... ברשותך אשאל אותך שאלה, ואם תוכל להיות לי לעזר, אני מאוד אשמח. אני גרוש מזה 5 שנים. ונישאתי בשנית לפני חצי שנה. יש לי בן מנישואים ראשוניים שנמצא בחזקת האמא. והוא נמצא אצלי כל שבת שניה ובחגים ובחופשים ואפילו סתם כך באמצע השבוע, עניין השבתות מעוגן בפסק דין של בית המשפט לענייני משפחה. שכל שבת שניה אני לוקח אותו ביום שישי ומחזיר כמה שעות לאחר צאת השבת. גרושתי גרה בנתניה, ואני גרתי במרכז, אז כל העניין של לקחת אותו מבית הספר היה דיי הגיוני, נסיעה מפתח תקוה לנתניה היא בסדר גמור. וכיום אני גר בירושלים, ואני ללא רכב, מה שאומר שיש אופציה רק באוטובוס. ונסיעה באוטובוס אורכת 3 שעות כל צד במקרה הכי מהיר. חוץ מזמן ההמתנה והנסיעה בתוך העיר נתניה עד לבית הספר או עד לבית הגרושה. השאלה שלי היא כזו. יש לי חבר שעושה הסעות מסודרות מירושלים לנתניה, וכן להפך. עוסק מורשה, עם כל הביטוחים האפשרים, כיאה לחברה שמכבדת את עצמה. ויש לו תחנה מתחת לבית שלו בנתניה, והוא כבר נסע פעמיים בהסעה הזו, וכמובן שאני משלם על הנסיעה בכייף. פתאום היא החליטה שהיא לא רוצה להעלות אותו להסעה הזו, כדי להתנכל אלי, והיא אומרת "תבוא אתה בעצמך ותקח אותו!" ולי אין אפשרות כזו להגיע לשם ביום שישי, ולחזור, כי זה לוקח שעות על גבי שעות, ובתור בחור דתי ששומר שבת, זה לא הגיוני. האם יש לה את הזכות לא לתת לי אותו בצורה הזו (פשוט להוריד אותו להסעה בתחנה שליד הבית)? ועוד לטעון שאני לא רוצה לקחת אותו, ?

  השב
 • 11:25, 22 במרץ 2015

  שם תוכן הודעה:

  שלום דוד

  אם בהסכם או בפס"ד כתוב שאתה תיקח את הקטין אזי הינך חייב לקחת את הקטין וגרושתך יכולה לנצל זאת. אם בהסכם או בפס"ד לא כתוב שאתה תיקח את הקטין, באופן אישי הרי שהיא אינה יכולה למנוע את הסדרי הראיה במתכונת של ההסעה כפי שפירטת והתנהגות כזאת מצד גרושתך מהווה הפרת צו שיפוטי.
  אם כתוב שאתה תיקח את הקטין, אזי הדרך שלך היא לפנות בתביעה מתאימה לבית המשפט על מנת שיתאים את הסדרי הראיה למצב החדש.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין