מתנה שהתקבלה במהלך הנשואים . - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 22:05, 13 במאי 2015

  שלום . לאחר נישואי בתי ,בתחילת הדרך של הזוג הצעיר , נתתי לזוג הצעיר סכום כסף גדול (80% מסך ההשקעה )לקניית מגרש ובניית בית .לא ציינתי אף פעם שהכסף ניתן כהלוואה אלה נתתי אותו כעזרה לתחילת הדרך לזוג הצעיר . רוב הזמן של חיי הנשואים ,בתי לא עבדה אלה גידלה את ילדיהם . במהלך הנשואים המשכתי לעזור להם כספית ., כיום ,בתי עומדת להתגרש ובעלה טוען שבעצם כל הכסף שהוא הרוויח (משכורות) במהלך 13 שנות הנשואים שווה ערך לכספים שאני נתתי ולכן הוא דורש חצי מהבית. הוא לא מוכן לקבל את טענתי שגידול ילדים שווה ערך לא פחות מהשכר שהוא מהשתכר. שאלתי ,האם יש פסק דין שקובע מה שווי עבודתה של עקרת בית וגידול הילדים .? אני רוצה לאזן את ההתחשבנות ולהוכיח לו שבעצם שניהם תרמו שווה לתא המשפחתי במהלך חיי הנשואים. בדרך זו אני רוצה לשכנעו שהחלוקה של חצי חצי לא הוגנת ושמגיע לי החזר לכספים הראשוניים שנתתי לבניית הבית . תודה יעקב

  השב
 • 08:27, 21 ביוני 2015

  שלום יעקב
  כעקרון אתה בעצמך טוען כי נתת את הכספים כעזרה לבני הזוג ועל כן מתנה על פי דין לא מחזירים ובמיוחד שהמגרש רשום על שם שני הצדדים.
  באם הינך חפץ לשכנע את בעלה של בתך אחרת, אני מציע שתבדקו אפשרות לפנות לגישור.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין