החתמת חוזה לויתר אבהות ולמניעת מקרה של "גניבת זרע" - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 05:18, 12 בספטמבר 2016

  שלום , האם גבר, יכול להחתים מראש אישה/בת זוג/חברה (עם או בלי שהשניים נשואים) בחוזה על כך שבמידה והאישה נכנסת להריון ממקרה של יחסי מין בינהם כך שבחוזה יצויין שעל האישה לבצע הפלה (או לקחת אחריות מלאה) במידה והאשה נכנסת להריון? ואם במידה בוחרת האישה שלא לבצע את ההפלה, אז היא תהיה אחראית על כל הוצאותיו הכלכליות ואחריות מלאה של הילד (כגון לקחת על עצמה את תשלום המזונות) + פיצוי כספי לגבר שהוא נחשב כאב בעל כורחו? כמובן שהאישה תסכים לזה מראש (לפני ההריון) מרצונה החופשי, אך נניח ולאחר שהיא נכנסת להריון, האם היא תוכל להתחרט ולבטל את החוזה ללא כל פיצוי מצידה? בשורה התחתונה, בעצם למנוע מקרה של "גניבת זרע". וגם אם זה קורה אז שהגבר יהיה "מכוסה" . *אני מבין בכך שבמקרה של תביעה, התובע הוא בעצם התינוק עצמו ולא האמא, אך לכן אני מדגיש כי עוד לפני שאותו תינוק נהפך להיות יישות משפטית והוא רק בשלב של עובר, לכן הכוונה היא בעצם שהאישה מחוייבת לפי החוזה לבצע את אותה ההפלה עוד לפני שהתינוק נולד. תודה, אלון

  השב
 • מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

  יעקב בלס , עו"ד,מנהל הפורום

  12:45, 12 בספטמבר 2016

  שלום רב
  לא ניתן להחתים על הסכמים לגבי ילדים שטרם נולדו וקל וחומר שלא ניתן לחתום על הסכמים לגבי מזונות של קטין שכן הקטינים לא קשורים להסכמים שנחתמים בין הוריהם.

  תגובה
 • 05:04, 13 בספטמבר 2016

  כוונתי היא שונה. התכוונתי שמדובר על החתמת חוזה מול אישה, שבמקרה והיא מפרה את החוזה, אז לצורך העניין הפיצוי המוסכם יהיה מיליון ש"ח ככה שהסכם הזה מכסה ויותר את סכום המזונות ל-18 שנים. מה שכביכול יכסה ואף יותר את תשלום המזונות שהאב חייב ע"פ חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין