כספים (צוואה) - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 03:13, 11 במרץ 2012

  בהמשך לשאלה ששאלתי אותך לגבי כספים צוואה- 1)האם את התביעה יש להגיש כנגד האשה וכנגד חברת הביטוח. ויחד עם התביעה לצרף בקשה לצרף את חברת הביטוח כנתבעת? או להגיש רק כנגד האישה ולצרף את בקשה לצרף את חברת הביטוח כנתבעת? מה סדר הדברים צריך להיות? 2)האם נראה לך שבימ"ש לענייני משפחה יטען שאינו מוסמך לדון בתביעה כי מעורבת כאן גם חברת ביטוח ולא כל הצדדים בני משפחה? 3)חברת הביטוח מסרבת למסור בשלב זה מיהם המוטבים בפוליסות של הנפטר. יש צוואה שבה המצווה הנפטר את הכספים בפוליסות לאביו. הבנתי שבפוליסות מצויינים שמות ספציפיים של מוטבים אך חברת הביטוח לא מוכנה לתת אינפורמציה מעבר לזה שיש מוטבים. כדי שאגיש תביעה אני צריך להיות לדעת בוודאות מיהם המוטבים. פניתי בשם אביו של הנפטר אך מסרבים למסור את האינפורמציה גם לו.האם הם חייבים למסור את האינפורמציה לאביו של הנפטר? מה לעשות כדי שימסרו כדי שאחליט אם יש להגיש תביעה ושיהיו לי את כל הנתונים לפני הגשת התביעה?

  השב
 • 06:40, 19 במרץ 2012

  שלום דני. צריך להגיש את התביעה גם נגד האישה וגם נגד חברת הביטוח ויש להגיש בקשה לצירוף חברת הביטוח. אם אין לך נתונים אז לאחר שאתה מגיש את התביעה נגד האישה ונגד חברת הביטוח תגיש בקשה למתן צווים מתאימים. במאמר מוסגר אתה צריך עורך דין שינהל לך את התיק דנן.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין