כספים (צוואה) - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 01:44, 20 במרץ 2012

  ביום 11.3.12 שאלתי אותך לענין כספים (צוואה) והשבת לי : "צריך להגיש את התביעה גם נגד האישה וגם נגד חברת הביטוח ויש להגיש בקשה לצירוף חברת הביטוח. אם אין לך נתונים אז לאחר שאתה מגיש את התביעה נגד האישה ונגד חברת הביטוח תגיש בקשה למתן צווים מתאימים." רציתי לשאול כך: 1) האם התביעה צריכה להיות למתן פס"ד הצהרתי שהאבא של המנוח עפ"י הצוואה הוא שזכאי לקבלת הכספים עפ"י הפוליסות או יש לכלול במסגרת התביעה גם תביעה למתן צו עשה שחברת הביטוח תעביר את הכספים לאב? 2)האם לדעתך אם התביעה תוגש כנגד האשה וכנגד חברת הביטוח מבלי להגיש בקשה לצרוף חברת הביטוח, האם בימ"ש לענייני משפחה לא ידון בה כל עוד לא הוגשה בקשה לצרוף חברת הביטוח? 3)האם לדעתך במקביל לתביעה יש להגיש בקשה כנגד חברת הביטוח לצו מניעה שלא תעביר הכספים או שיש להגיש בקשה לעיקול הכספים- מה עדיף בקשה לעיקול או בקשה לצו מניעה? והאם מספיק אחד מהם? עו"ד בלס, אודה לך מאוד אם תשיב לי על שאלותיי.

  השב
 • 06:53, 21 במרץ 2012

  שלום דני. אכן צריך להגיש תביעה לצו הצהרתי ועדיף להגיש בקשה לצירוף מיד עם הגשת התביעה שכן זהו ההליך הראוי. לשאלתך הנוספת יש צורך להגיש בקשה לעיקול זמני על הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין