לא השבת לי - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 02:10, 27 במרץ 2012

  אם אבא של נפטר רוצה להגיש בקשה שתמנע משיכת כספים ע"י מוטב מחברת ביטוח מאחר והוא רוצה אח"כ להגיש תביעה בענין אותם כספים כיורש.מבלי להתייחס לסיכויי התביעה, אבקש לדעת אם עדיף להגיש צו עיקול או צו מניעה? מה עדיף? ומה ההבדל- כלומר האם צו מסויים יתן משהו נוסף שצו אחר לא יתן?והאם אפשר להגיש בקשה לקבלת שניהם? 2) האם הנתבעים בתביעה שתוגש הנתבעים יהיו רק חברת הביטוח והמוטב? או שהעזבון של הנפטר גם צריך להיות נתבע למרות שבעצם האבא של הנפטר יורש מכח העזבון?

  השב
 • 12:05, 6 באפריל 2012

  שלום דני. ההבדל בין צו מניעה לצו עיקול הוא שצו עיקול ניתן על כספים במסגרת תביעה כספית וצו מניעה ניתן בדרך כלל במסגרת תביעה שהיא אינה תביעה כספית. במקרה שלך המתווה המשפטי הנכון הוא הגשת תביעה כספית עם בקשה לצו עיקול. לשאלתך הנוספת אין מקום להגיש בקשה גם לצו מניעה וגם לצו עיקול שכן אין צורך משפטי בכך מאחר וצו עיקול עונה על מטרתך קרי אי אפשרות להוציא את הכספים עד להכרעה בתביעה שתגיש.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין