בהמשך לשאלתי..עדיין לא ברור לי משהו - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • יסמין

נשלח ע"ייסמין 12:49, 8 באפריל 2012

שלום לעו"ד יעקב ותודה על תשובתך בעניין הזה שזוג שמתגרש לא יכול לשוב ולהתגורר תחת אותה קורת גג משותפת כי יחשב כנשוי ע"פ הרבנות.. משהו לא מסתדר לי בעניין הזה, אם נפרדנו לחצי שנה או שנה לאחר הגירושין והתגוררנו בנפרד (הוא עזב את הבית) ואני הייתי עם גברים אחרים וקיימתי יחסים עם גבר אחר, אני לא הופכת לאסורה עליו מבחינת הרבנות ?אז גם אם נחזור לגור תחת אותה קורת גג משותפת איך אני נחשבת לנשואה לו שוב מבחינתם אם קיימתי יחסים עם גבר אחר? ואותו גבר גם יכול להעיד ברבנות כי היה איתי.

השב
  • 21:04, 8 באפריל 2012

שלום יסמין. את אסורה על בעלך והועלם רק אם קיימת יחסי מין עם גבר נוסף בזמן שאת נשואה מה שנקרא ניאוף. את הצגת מצב שאת התגרשת ולאחר מכן את נפגשת עם גברים אחרים זה לא נקרא ניאוף ובמקרה כזה את לא אסורה על בעלך כי לא בגדת בו בזמן הנישואין.

תגובה
  • 10:39, 9 באפריל 2012

תודה..
    אז אם אני מבינה אותך נכון, אחרי שהתגרשתי והוא עזב את הבית ואני קיימתי יחסים עם גבר אחר וחזרנו אחרי תקופה של חצי שנה להתגורר יחד באותו בית. אני נחשבת לנשואה לו לפי הרבנות?
    ואם אנחנו רק גרים יחד וכל אחד חי חיים אחרים וחופשיים גם כן נחשבים לנשואים?
    דרך אגב גם יחידת מרתף עם כניסה נפרדת באותו בית נחשב לקורת גג משותפת?

תגובה
  • 19:47, 9 באפריל 2012

שלום יסמין.אם אתם מתגוררים באותו בית זה מנוגד להלכה גם אם כל אחד מכם חי חיים חופשיים כהגדרתך. אם אכן מדובר ביחידת דיור נפרדת עם כניסות נפרדות אז בהחלט ייתכן וזה לא מנוגד להלכה שכן הכל תלוי עד כמה היחידות נפרדות האחת מהשנייה.

תגובה
  • 13:08, 12 באפריל 2012

מנוגד להלכה שזה אומר איך הרבנות מפרשת את זה?
    הרי הם לא יכולים להגדיר זאת כמחזיר גרושתו כי האישה קיימה יחסים עם גבר אחר כבר
    אז איך זה מוגדר מבחינתם ?

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין