ערעור לבית משפט מחוזי בגרושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • רוית

  נשלח ע"ירוית 20:31, 10 באפריל 2012

  ערב טוב ערערתי באמצעות עורכת דיני על פסק דין של בית המשפט למשפחה שבו גם נקנסתי בהוצאות ע"ס 9000 ש"ח מכיון שיש לי ולפרוד שלי הסכם כולל שלו"ב/גירושין שאושר לפני 5 שנים והשופט לאחר 3 דיונים וסיכומים - מחק את כל תביעותיי ומסר כי יוכלו לדון בהם (רכוש,ביטול הסכם, מזונות) רק בערכאה שאישרה אותן (רבני) כיום לאחר דיון 1 השופט במחוזי פסק כי לגביי המזונות - החלטת השופט במשפחה שגויה וחייב את הפרוד שלי במזונות רטרואטקיבית. לגבי תביעת הרכוש ובשל כך שיש הסכם מאושר ובתוקף של בית הדין הרבני דורש בית המשפט המחוזי בכדי לדון בערעור סכום של 10000 ש"ח ואז ידון בערעור. אני לא רוצה "לשים את כספי על קרן הצבי" כמו שאומרים ולהפסיד... מחומר שקראתי לא ניתן לבטל הסכם בערכאה אחרת , אך עורכת דיני חושבת אחרת.... אני צריכה עוד עצה האם להמשיך בערעור במחוזי או לפנות לבית הדין הרבני בתביעת ביטול הסכם? (מסיבת עושק, הטעייה, רמייה וכו') מה אומר החוק כיום? תודה וחג שמח

  השב
 • 22:10, 18 באפריל 2012

  שלום רוית.יש שוני בין מזונות ורכוש וגם לדעתי בית המשפט המחוזי לא יכול לבטל הסכם שנחתם ואושר בבית הדין הרבני ועל כן הדרך היא להגיש תביעה לביטול הסכם בבית הדין הרבני.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין