• נטליה

  נשלח ע"י נטליה 14:00, 7 במאי 2012

  1.אנו זוג פרוד חמישה חודשים +ילד אחד בן 10,בעלי משאיר לי כל חודש 3000 ש"ח חצי ממשכורתו (הוא מרוויח בעבודות מהצד בנוסף למרות שמכחיש שאין עבודה)אני מרוויחה 3000 ש"ח אין לנו רכוש משותף. אני מתגוררת בשכירות ומשלמת 1500 ש"ח לאחותי ,זו דירה בירושה שאחותי ובני בן העשר ירשו חצי חצי . האם בנוסף למזונות מגיע לי דמי מדור למרות שמחצית הדירה של בני . 2. האם זה נכון שאם בעלי יקדים ויפתח תיק גירושין בבית די ן רבני אם אני ירצה שעל המזונות ידונו בבית משפט לעיניני משפחה אני יוכל לפנות לשם למרות שבעלי אם יקדים וילך לבית דין לעינייני משפחה? תודה

  השב
 • 22:26, 8 במאי 2012

  שלום נטליה. בעלך יצטרך לשלם דמי מדור בשיעור 33% מהסך של 1500 שח וזאת למרות שעל שמו של הקטין רשומה מחצית מהזכויות בדירה שכן הקטין לא יכול להתגורר על מחצית מהזכויות הרשומות על שמו לכן בעלך יצטרך לשלם דמי מדור בשיעור מסכום דמי שכירות נכון לשווי מחצית מהדירה. זה נכון שאם בעלך יפתח תיק גירושין ראשון בבית הדין הרבני והוא יכרוך את מזונות הקטין עדיין לבית המשפט תהא הסמכות לדון בעניין מזונות הקטין.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין